na fali crazy nauki

Na fali Crazy Nauki – drugi odcinek podcastu o technologiach, telekomunikacji i… polu elektromagnetycznym

„Na fali Crazy Nauki” to seria podcastów stworzona we współpracy z największym blogiem popularnonaukowym w Polsce – „Crazy Nauka”. Drugi odcinek nosi tytuł: „O tym, po co komu to całe 5G”. Twórcy podcastu próbują zmierzyć się z pytaniem: do czego właściwie nowa technologia telefonii komórkowej jest nam potrzebna?

W „Na fali Crazy Nauki – odcinek 2. o tym, po co komu to całe 5G” Aleksandra i Piotr Stanisławscy zastanawiają się, czy faktycznie potrzebujemy sieci komórkowej 5. generacji, skoro internet na naszych komórkach i tak śmiga? Wygląda na to, że nie tylko o prędkość tu chodzi, ponieważ starsze sieci po prostu zapychają się i to wcale nie z powodu liczby telefonów komórkowych. O tym wszystkim Aleksandra i Piotr rozmawiają z Rafałem Pawlakiem z Instytutu Łączności Państwowego Instytutu Badawczego.

Zapraszamy do odsłuchania drugiego odcinka – bezpośrednio na naszej stronie lub na „Crazy Nauka”.

Na fali Crazy Nauki – odcinek 2. o tym, po co komu to całe 5G / Źródło: Crazy Nauka

Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia stoiska Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji na 25. Pikniku Naukowym CNK i PR w Warszawie, na którym gościnnie pojawią się Aleksandra i Piotr Stanisławscy. Na miejscu nie zabraknie ciekawych eksperymentów (na przykład próby uprażenia popcornu przy użyciu kilkunastu smartfonów) oraz prezentacji wskazujących na praktyczne zastosowanie telekomunikacji (w tym 5G) oraz technologii, z których korzystamy na co dzień, a często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

„Na fali Crazy Nauki”, czyli współpraca pomiędzy „Na Fali Nauki” a blogiem „Crazy Nauka”

„Crazy Nauka” to najpopularniejszy i największy blog popularnonaukowy w Polsce. Już od 9 lat tworzy go małżeństwo dziennikarzy naukowych – Aleksandra i Piotr Stanisławscy, którzy prowadzą też w radiu TOK FM audycję „Homo Science”. Te dwie aktywności przyniosły im nagrody: Popularyzator Nauki 2019 (w kategorii „Media”) oraz dwie statuetki w konkursie POP Science 2020 (za blog oraz audycję radiową), przyznawane przez Śląski Festiwal Nauki.

W październiku 2019 roku w księgarniach pojawiła się ich książka „FAKT, NIE MIT”, w której postanowili zmierzyć się z najbardziej znanymi naukowymi mitami i fake newsami. To zadanie, które również blog „Na fali nauki” stawia przed sobą. Dlatego tworząc serię podcastów na temat telekomunikacji, 5G i PEM, od razu pomyśleliśmy o współpracy z twórcami „Crazy Nauka”.