Zawieszka kwantowa "anty-5G" / Źródło: ANVS

Radioaktywna biżuteria „anty-5G” zakazana w Holandii… nadal jest dostępna w internecie

Jeśli nosisz bransoletkę z „wisiorkiem kwantowym” lub z „jonami ujemnymi”, to natychmiast ją zdejmij. Biżuteria „anty-5G” może emitować promieniowanie jonizujące. Takie ostrzeżenie zostało wydane przez holenderski urząd ds. bezpieczeństwa jądrowego i ochrony przed promieniowaniem (ANVS)

ANVS odpowiada w Holandii za bezpieczeństwo jądrowe i ochronę przed promieniowaniem. W zeszłym tygodniu agencja wydała ostrzeżenie dla posiadaczy dziesięciu wyrobów jubilerskich, które jej zdaniem narażały osoby je noszące na niski poziom promieniowania. W ostrzeżeniu radzi, aby zdjąć te przedmioty i „bezpiecznie przechować”, podczas gdy ANVS zdecyduje, jak najlepiej się ich pozbyć.

Jak na ironię, wiele produktów wymienionych w ostrzeżeniu wydanym przez agencję bezpieczeństwa jądrowego ma chronić użytkowników przed promieniowaniem. Producent wisiorka Quantum twierdzi, że jego produkty „chronią Cię przed szkodliwym polem elektromagnetycznym i promieniami 5G, z którymi stykamy się na co dzień”. Oczywiście nie ma żadnych dowodów na poparcie tego stwierdzenia.

Niektóre produkty „anty-5G” emitują szkodliwe promieniowanie

W oświadczeniu ANVS możemy przeczytać, że „testowane produkty zawierają materiały radioaktywne, a zatem stale emitują promieniowanie jonizujące, narażając w ten sposób użytkownika. Narażenie na promieniowanie jonizujące może powodować niekorzystne skutki zdrowotne”.  W dalszej części znajdziemy, że „ktoś, kto nosi produkt tego rodzaju przez dłuższy czas (na przykład przez rok 24 godziny na dobę), może narazić się na poziom promieniowania, który przekracza rygorystyczny limit narażenia skóry, który obowiązuje w Holandii”.

Rosnąca liczba teorii spiskowych wokół 5G napędza rynek fałszywych produktów, które mają „chronić” użytkowników. W ubiegłym organy ds. norm handlowych w Wielkiej Brytanii próbowały wstrzymać sprzedaż pamięci USB o wartości 400 euro. Miała zapewniać ochronę przed 5G dzięki „holograficznemu katalizatorowi z nanopowłoką”. Jednak dochodzenie wykazało, że była to po prostu zwykła pamięć USB. Na naszym blogu wielokrotnie poruszaliśmy ten temat takich produktów. Polecamy m.in. artykuł „Sposoby na ochronę przed elektromagnetyzmem, czyli jak zarabia się na strachu”.

Bransoletka dla dzieci "anty-5G" / Żródło: ANVS
Bransoletka dla dzieci „anty-5G” / Źródło: ANVS

Lista dziesięciu produktów, które emitują promieniowanie jonizujące, obejmuje maskę do spania, naszyjniki, które mają mieć „efekt jonów ujemnych” i, co gorsza, „uśmiechniętą” bransoletkę antyradiacyjną dla dzieci. Ustalenia ANVS oznaczają, że produkty te są obecnie nielegalne w Holandii, ponieważ naruszają ustawę o energii jądrowej. To niestety nie powstrzymało producentów przed kontynuowaniem ich sprzedaży w innych krajach. Agencja przyznała, że nie jest w stanie nałożyć zakazu na handlowców znajdujących się poza Holandią. Będzie się jednak dzielić się informacjami na temat radioaktywnych przedmiotów z odpowiednimi władzami w innych krajach.

Które produkty „anty-5G” są szkodliwe?

Przedmioty zidentyfikowane przez ANVS jako emitujące promieniowanie jonizujące to:

  • Energy Armor Serenity Mask – maska do spania
  • Energy Armor – biały i czarny naszyjnik
  • Czarna „super bransoletka” Energy Armor
  • Magnetix Fit & Slim – bransoletka silikonowa
  • Magnetix Magnetyczny – naszyjnik z jonami ujemnymi z „przyjaznego dla skóry” silikonu
  • Bransoletka Magnetix Smiley Kids z jonami ujemnymi
  • Bransoletka Magnetix Sport z jonami ujemnymi
  • Quantum Science – zawieszka „kwantowa”
  • Bransoletka „Basic nero”

Według ANVS, posiadacze któregokolwiek z tych produktów powinni natychmiast zaprzestać ich używania i umieścić je w bezpiecznym miejscu. Ponieważ „zawierają one materiały radioaktywne lub odpady”, właścicielom zaleca się, aby nie wyrzucali tych produktów – zamiast tego czekali na instrukcje od ANVS.

Temat mitów, „fake newsów” i podsycania strachu przed PEM i 5G często pojawia się na naszym blogu. Polecamy lekturę naszych tekstów, na przykład artykułu „Czy bycie anty jest złe?”.

Źródła: Euronews, BBCANVS